Як сказав директор фонду Королівського Автомобільного Клубу (The RAC Foundation) проф. Стівен Глаістер (Stephen Glaister) «Вимірники швидкості з камер не повинні бути єдиною зброєю в арсеналі безпеки дорожнього руху, але вони не повинні бути відсутніми на полі бою».
Технології автоматичної фіксації і обробки порушень правил дорожнього руху (Road Policing Enforcement Technology - RPET) знайшли широке застосування на всіх континентах світу. Так у Великобританії встановлено понад 6000 камер фіксації порушень, в Німеччині - 5000, Франції - 3000, а в Сполучених штатах Америки - 4000 камер.
Чому для аналізу нам найбільше підходить Великобританія? Та тому, що тільки Сполучене Королівство може зрівнятися своєю вже існуючою системою автоматичної фіксації порушень ПДР та темпами її розвитку з нашими планами.
А ще тому, що саме у Великій Британії, є практичний досвід успішного партнерства поліції з дорожніми службами та місцевими властями по створенню і розвитку систем RPET за рахунок надходжень від штрафів. Адже саме ця комерційна схема довго і наполегливо виношується в коридорах української влади.
Одним з показників для розрахунку потреби камер є показник щільності камер, тобто відношення їх загального числа до протяжності доріг. показник звичайно умовний, але дозволяє відчути масштаб наших відвагою.