Існує розтиражована хибна думка, що в Україні начебто є в наявності нормативно-технічна база для спеціальних технічних засобів автоматичної фіксації порушень в сфері БДР, принаймні для вимірювачів швидкості транспортних засобів дистанційних (ВШ), на підставі того, що існує англомовний ДСТУ OIML R91-2014, а в Переліку засобів вимірювальної техніки, призначених для застосування у сфері законодавчо регульованої метрології, на які поширюється дія Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) про ВШ згадано в п.21 Додатку 1 (Постанова КМУ від 13.01.2016 № 94).
При цьому носії цієї думки чомусь не зважають на те, що ДСТУ OIML R91-2014 в редакції 1990 року це міжнародні рекомендації 27-річної давнини для допплерівських радарів, які не стосуються сучасних багатосмугових фазових радарів і лідарів, а також відеокамер з обробкою контенту, що призначені, в тому числі, для фіксації проїзду на червоне світло або фіксації їзди по смузі громадського транспорту тощо.
Крім того рекомендації OIML R91 не є самодостатнім нормативно- технічним документом, бо вони залишають правову інтерпретацію результатів вимірювань, що призначені для використання в ході адміністративного судочинства, за національними правилами. А саме ці правила в Україні відсутні.
Наразі забезпечити законність і формування єдиної науково-технічної політики держави у сфері безпеки дорожнього руху не можливо без прийняття відповідних національних нормативно-правових актів, обов’язкових для виконання на всій території країни. Тобто, не гаючи час, МВС доцільно, в межах повноважень в галузі технічного регулювання, розробити Технічний регламент, який встановлюватиме вимоги до систем фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.
Світовий досвід показує, що спеціальні технічні засоби автоматичної фіксації порушень в сфері БДР досить ефективно заохочують водіїв сумлінно дотримуватись обмежень швидкості і сигналів світлофора, і тим самим, сприяють збереженню життя і здоров’я водіїв і пішоходів.